ENERVITENE SPORT 500g

Więcej widoków

ENERVITENE SPORT 500g
65,00 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Środek spożywczy zaspokajający zapotrzebowanie organizmu przy intensywnym wysiłku fizycznym, zwłaszcza sportowców. Rozpuszczalny napój zawierający przyswajalne formy węglowodanów nadających się do dostarczenia organizmowi odpowiedniej porcji energii, polecany podczas I po wysiłku fizycznym.
Opis

Szczegóły

Energia płynąca z proszku Enervitene Sport jest bardzo szybko odczuwalna ponieważ zawiera on maltodekstrynę i fruktozę. Fruktoza zamienia się w energię w bardzo krótkim czasie, natomiast później bardziej złożone cząsteczki maltodekstryny zapewniają dopływ energii na stałym poziomie.

Stosowany w trakcie wysiłku zapewnia równomierny dopływ energii przez dłuższy czas. Używany po zakończeniu wysiłku znacznie przyspiesza odbudowę energetycznych rezerw organizmu (glikogenu).

Napój jest również źródłem m.in witaminy B2, która wpływa na zmniejszenie zmęczenia, usprawnia metabolizm i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

Jak spożywać

Jak spożywać

3 miarki (52g) proszku rozpuścić w 500ml wody (przy wysokiej temperaturze otoczenia stosować mniejsze stężenie). Pić ok. 200ml-500ml napoju 30min przed wysiłkiem i 100ml-150ml co 15-20min. w trakcie wysiłku. Ze względu na możliwość nagromadzenia zbyt dużej ilości węglowodanów, co w konsekwencji może spowodować wystąpienie nudności, nie należy popijać tym napojem żeli energetycznych oraz koncentratów.

 Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Produkt nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25 st.C, poza bezpośrednim zasięgiem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.

 Opakowanie: puszka 500g starcza na 9 porcji (4,8 l gotowego napoju).

 Masa netto: 500g.

 Smak: pomarańczowy.

Skład

Informacje dodatkowe

maltodekstryna, fruktoza, kwas: kwas cytrynowy, aromat, kwas L-askorbinowy, nikotynamid, pantotenian wapnia, ryboflawina, chlorowodorek tiaminy, chlorowodorek pirydoksyny. Może zawierać: gluten, jajka, soję, mleko, sezam, orzechy.